ukulele
Home
Warsztaty gitarowe i perkusyjne z Mr.Pollack
2013-09-05 09:16:56

Rockowa Szkoła Muzyczna przy współpracy z Gimnazjum Nr 11 w Rzeszowie zaprasza wszystkich gitarzystów i perkusistów na warsztaty z muzykami zespołu Mr.Pollack – Jackiem i Grzegorzem Polakiem, które odbędą się  w dniu 19 października 2013 r.             ( sobota ) o godz. 12.00 w Rockowej Szkole Muzycznej przy ul. Starzyńskiego 17 ( w budynku Gimnazjum Nr. 11 w Rzeszowie obok pływalni „Muszelka” ). W ramach warsztatów przewidziany jest także krótki koncert !!!


Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami zespołu są dwaj bracia Jacek Polak – gitarzysta (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk, Grzegorz Skawiński, Real Deal-UK...) i Grzegorz Polak – perkusista (Real Deal-UK, Trzy Nie Cztery…) Swą muzyczną edukację rozpoczęli od śpiewania w chórze Stanisława Steczkowskiego (ojciec Justyny Steczkowskiej) w 7 roku życia. Po udanych występach w Jarocinie 1990 roku podpisali kontrakt z firmą Loud Out Records, dla której nagrali płytę pt."QŃ". W 1993 roku zespół był finalistą Marlboro Rock-in'93 International. W 1995 firma "GK" podpisała z zespołem kontrakt wydawniczy i w 1996 roku pojawiła się na rynku kolejna płyta pt."Manhattan-One" w nagraniu, której wziął udział Grzegorz Skawiński gitarzysta zespołu O.N.A. / Kombi. Rok 1998 zaznaczył się wyróżnieniem przyznanym przez prestiżowy magazyn dla gitarzystów i basistów "Gitara i Bas" umieszczając Jacka Polaka na pierwszym miejscu w kategorii "Nowa Nadzieja Gitary" w corocznym plebiscycie czytelników. W 1999 roku Jacek Polak przygotował dla gdańskiego wydawnictwa "Professional Music Press" mistrzowskie instruktarzowe video dla gitarzystów pt."Granie Na Manhattanie", w którym demonstruje swoją niesamowitą technikę gry w oparciu o przykłady zaczerpnięte z płyty "Manhattan-One". Ostatnie 3 lata Jacek i Grzegorz spędzili współpracując z angielskim zespołem "Real Deal" podróżując po świecie i uwieńczając tę współpracę nagraniem w roku 2000 nowej płyty pt. "Air On 6 Strings" zawierającej rewelacyjne przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej takich jak: Beethoven, Mozart, Bach, Rhymski-Korsakov ("Lot Trzmiela" na gitarę elektryczną) itd. W 2002 roku w USA, wytwórnia płytowa "Guitar 9 Records" uznała Jacka za Nieodkryty Talent Gitarowy. W tym samym roku zespół podpisał umowę z włoską wytwórnią płytową "Millerecords" na dystrybucję płyt Mr.Pollack na terenie Włoch.

 

www.mrpollack.pl

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numer: 695-199-982  do dnia 10 października b.r. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

 

ZAPRASZAMY !!!

 

wstecz