ukulele
Home
Dawid Klimkowski

Dawid Klimkowski - wszechstronny muzyk ale przede wszystkim gitarzysta basowy oraz pianista.

Absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Krośnie w klasie organów, fortepianu i dodatkowego kontrabasu oraz kierunku "Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej" na Uniwersytecie Rzeszowskim.

Swoją przygodę z "basówką" rozpoczął w "Jazz Funk Quartet", a w późniejszym  czasie:

  • w lata nauki w Liceum Muzycznym - basista Big Bandu, z którym koncertował i nagrał płytę w Radiu Rzeszów - Kontrabasista orkiestry smyczkowej. Aktywnie działający instrumentalnie podczas wszelkich inicjatyw szkolnych
  • w czasie studiów - członek różnych składów grających muzykę z gatunku jazzu, funka i rocka - akompaniator chóru "Cantate" z Iwonicza - członek grupy "Antygrawitacja", z którą nagrał demo wraz z klipem do utworu "Lepszy świat"

 

Był również wielokrotnym uczestnikiem Krakowskich (ISJA), Puławskich oraz Brzozowskich Warsztatów Jazzowych. Swoją wiedzę pogłębiał także poprzez prywatne konsultacje basowe u : Jacka Niedzieli, Adama Kowalewskiego, Adama Cegielskiego, Tomasza Kupca, Karima Martusewicza oraz Filipa Soyka.

Obecnie:

  • basista grupy "Lekko Pijani" mającej na swoim koncie występ w półfinale na żywo w programie "Mam Talent", koncertując i wydając dwie płyty, z których jedna została nagrana w słynnym studiu nagrań w Izabelinie i masterowana przez samego Grzegorza Piwkowskiego
  • basista grupy Afirmacja, z którą nagrał płytę
  • basista 'Brass Standard Jazz Orchestra" Brzozowskiego Big Bandu jazzowego, z którym koncertuje oraz nagrał płytę ze standardami jazzowymi w 2015 roku.
  • basista krakowsko -lubelskiej formacji "Kształty Słów", koncertując i wydając z nią płytę.
wstecz