ukulele
Home
Letni obóz muzyczny 2013
2013-03-11 08:37:12

Rockowa Szkoła Muzyczna zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w letnim obozie muzycznym organizowanym w dniach 1-11 lipca 2013 r.  Obóz odbędzie się w ośrodku wczasowym „Groń – placówka”, położonym w miejscowości Groń k. Białki Tatrzańskiej, kilka kilometrów od Zakopanego

 

W planie obozu wycieczki do m.in. Morskie Oko i Czarny Staw oraz Dolina Kościeliska ( Polana Pisana, Wąwóz Kraków, Smocza Jama, Jaskinia Mylna, Jaskinia Raptawicka, schronisko Ornak, Smreczyński Staw ) lub Dolina Gąsienicowa ( Dolina Jaworzynki, przełęcz między kopami, schronisko „Murowaniec”, Czarny Staw Gąsienicowy ) oraz Zakopane ( Krupówki ). Program obozu przewiduje również wycieczki piesze, m.in. przełom rzeki Białki, skałki Janosika a także zajęcia sportowe, turnieje, konkursy z nagrodami, kąpiele i plażowanie, dyskoteki, ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz wieczorne Jam Session.

 

Podstawą obozu będą codzienne muzyczne zajęcia, w ramach których oprócz elementów zajęć teoretycznych, w specjalnie stworzonych zespołach muzycznych, na profesjonalnym sprzęcie, będziemy szlifować swoje umiejętności improwizacji, aranżacji, śpiewu, grania zespołowego oraz komponowania. Podsumowaniem tych zajęć będzie koncert, wieńczący aktywną pracę podczas trwania obozu.

 

Jedną z atrakcji obozu będą profesjonalne warsztaty gitarowe i wokalne prowadzone na wyłączność uczestników obozu przez powszechnie znane i lubiane osoby. Warsztaty gitarowe poprowadzi:

 

Wojciech Hoffmann - jeden z najważniejszych gitarzystów rockowych w Polsce. Sławę zdobył z zespołem TURBO, którego jest liderem od chwili jego powstania w roku 1980. Zespół jest do dziś  jedną z najlepszych i najważniejszych grup rockowych, grających odmianę hard&heavy. Właśnie z tym zespołem wydał fenomenalne płyty, takie jak: „Dorosłe dzieci”, „Smak ciszy”, czy też „Kawaleria szatana” – uważaną zarówno przez krytyków jak i fanów za najważniejszą płytę „heavy-metalową” lat 80-tych w Polsce.

Wojtek razem z TURBO dostąpił zaszczytu zagrania na takich prestiżowych festiwalach jak: Rockowisko czy Jarocin, a także kilkakrotnie na Metalmanii. W swojej karierze nagrał przeszło sześćdziesiąt płyt długogrających z różnymi artystami jak: CZERWONE GITARY, NON IRON, ANDRZEJ CIERNIEWSKI i wielu innych z czego aż 13 z TURBO. Również z TURBO wydał trzy płyty w zachodnich wytwórniach płytowych i w ramach promocji odbył z TURBO trasę koncertową ze słynnym zespołem metalowym KREATOR w 1988 roku po Węgrzech i Niemczech. Inne zespoły, do których należał to m.in. HEAM, NON IRON a także CZERWONE GITARY.

 

Od 2006 uczestniczy w zainicjowanej przez niego formacji  G3 PLUS jako polski odpowiednik G3, którego prekursorem jest Joe Satriani i Steve Vai najlepsi światowi gitarzyści. Wystąpił obok takich gwiazd jak Antymos Apostolis, Ryszard Sygitowicz, Jacek Królik i Tomek Ślotała oraz Marek Raduli i Leszek Cichoński.

Zagrał również wspólne koncerty z takimi tuzami światowej gitary rockowej  jak sekcja Steve Vaia: Tony McAlpine, Billy Sheehan, Virgil Donati czy z jednym z założycieli  zespołu SCORPIONS oraz UFO Michaelem Schenkerem.

 

W 2004 roku założył swoją nową grupę wykonującą nowoczesną progresywną gitarową muzykę rockową skłaniając się tym samym do dokonań takich światowych uznanych grup jak DREAM THEATER , PLANET X, STEVE VAI i innych . W składzie zespołu znaleźli się młodzi muzycy którzy swoją wirtuozerią dzielnie wspierają dokonania Hoffmanna. Zespół ten ma szanse wkrótce stać się niekwestionowanym leaderem wśród bandów wykonujących prog- rockową muzykę instrumentalną w naszym kraju. Na koncertach zespół prezentuje materiał z pierwszej całkowicie instrumentalnej płyty Hoffmanna pt. „DRZEWA”. Jest to materiał rozbudowany z licznymi popisami basisty Arka Malinowskiego i perkusisty Mariusza Bobkowskiego jak i oczywiście samego Hoffmanna. Płyta "DRZEWA" została najlepszą gitarową płytą w kategorii HARD/HEAVY według czasopisma GITARA I BAS  w GITAROWYM TOPIE 2004 a sam Hoffmann został najlepszym gitarzystą za ten rok w tej samej kategorii! Czasopismo nagradzało Hoffmanna aż siedmiokrotnie w kategorii „najlepszy gitarzysta hard&heavy”. „Trash’emall” oraz „Metal Hammer” dwukrotnie wyróżniały go w kategorii „najlepszy gitarzysta metalowy”. W 2011 na rynku ukazało się DVD koncertowe  RETURN TO THE PAST. Obecnie WH kończy pracę nad drugim  solowym albumem pt OKNA. Na płycie znalazły się też takie nazwiska jak ATMA ANUR na perkusji. NEIL ZAZA na gitarze.

 

Wojtek Hoffmann jest endorserem japońskich gitar IBANEZ i współpracuje w tym zakresie z niemieckim dystrybutorem MEINL.  www.facebook.com/wojciech.hoffmann     

 

 

Tajniki wiedzy wokalnej uczestnicy obozu będą mogli zgłębiać pod okiem:

   

Marcin Jajkiewiczwokalista jazzowy, musicalowy, rozrywkowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wokalista zespołu Button Hackers, z którym w 2006 roku wyśpiewał pierwszą nagrodę na festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą w Konkursie Międzynarodowym. Po tym wydarzeniu wziął udział w wielu prestiżowych  koncertach takich jak: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Święta Święta 4, I Ty Możesz Zostać Świętym Mikołajem, Dzień Kotana, Solidarni z Białorusią…

Został zaproszony do duetu  z panią Grażyną Brodzińską, z którą koncertują w teatrach i filharmoniach na terenie całej polski. Jest również  wokalistą w zespole Marcina Wyrostka (laureata programu „Mam Talent”) „Tango Corazon Quintet”.

Obecnie śpiewa gościnnie w programie „Jaka to melodia?” w TVP 1.

Od wielu lat prowadzi zajęcia wokalne m.in.  na kursach wokalnych w Jaworkach ,Wałczu oraz w Studiu wokalnym w Krakowie. Oficjalna strona: http://marcinjajkiewicz.com   

 

W planie obozu przewidziane są również dwa  koncerty – niespodzianki ( piątek i sobota ), a także  warsztaty zespołowe oraz dodatkowe, jednodniowe warsztaty sekcyjne, prowadzone przez znanych, polskich muzyków !!!

   

Ośrodek wczasowy „Groń - placówka” oferuje: basen kąpielowy na wolnym powietrzu, boiska do piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, wypożyczalnie gier planszowych i sprzętu sportowego, bilard, saunę, stół do tenisa stołowego i piłkarzyki, kort tenisowy, dwupoziomową chatę z bali drewnianych z kominkiem i szerokim podestem do tańczenia. Ośrodek posiada duży, zamykany parking dla samochodów osobowych i autokarów. Cały teren Ośrodka jest dla bezpieczeństwa Gości monitorowany kilkunastoma kamerami sieci telewizyjnej. W recepcji można nabyć słodycze, napoje i inne potrzebne drobiazgi. Oferujemy bezprzewodowy dostęp do internetu Wi-Fi. Zapraszamy również do obejrzenia galerii na stronie ośrodka: www.placowka.pl     

 

Koszt wyjazdu wynosi 1490zł.

 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem tam i z powrotem,
  • pełne wyżywienie ( stołówka na terenie ośrodka: 3 posiłki dziennie + podwieczorek, kawa, herbata, kompot dostępne na stołówce przez cały dzień ),
  • zakwaterowanie: noclegi w komfortowych domkach ( pokoje 2,4,5 osobowe z TV i nowymi łazienkami, Wi-Fi ),
  • ubezpieczenie NW ( na 5.000zł )
  • opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, opiekę medyczną, przewodnika na wycieczki górskie, instruktorów zajęć muzycznych,
  • wycieczki autokarowe
  • profesjonalne warsztaty gitarowe, wokalne i sekcyjne
  •  profesjonalne warsztaty zespołowe
  • dwa wieczorne koncerty - niespodzianki ( piątek i sobota )
  • realizację programu muzyczno-rekreacyjno-sportowego.

 

Szczegółowych informacji dotyczących uczestnictwa w obozie i wpłat udzielamy pod numerem telefonu: 695-199-982 Damian lub bezpośrednio w siedzibie naszej szkoły.

(w budynku Gimnazjum Nr 11 w Rzeszowie obok pływalni „Muszelka”) przy ul. Starzyńskiego 17; 35-508. UWAGA !!! Ilość miejsc ograniczona !!!

 

wstecz