Wokal
Śpiewać każdy może – trochę lepiej lub trochę gorzej – te słowa piosenki o nieco ironicznym zabarwieniu zna chyba każdy! No, dobrze, że śpiewać może każdy – to jedno. Dlaczego by jednak śpiewać gorzej skoro można – lepiej? I dlaczego by swojej przygody z muzyką i śpiewem nie zacząć właśnie od dziś? O ile bowiem istnieje minimalna granica wieku, którą należy osiągnąć, by podjąć naukę śpiewu (optymalnie ok. 9 – 10 lat), o tyle za późno nie jest nigdy. My wychodzimy z założenia, że każdy może śpiewać dobrze, jeśli tylko bardzo tego chce i poświęci temu serce i trochę pracy.
 
Na zajęciach wokalnych skupiać będziemy się na prawidłowych technikach śpiewu, na które składają się odpowiedni oddech, ułożenie krtani, podniebienia, języka, właściwej postawy podczas śpiewu. Pracować będziemy również nad dykcją, czyli sztuką wyraźnego śpiewania; nauczymy się frazowania, czyli – w dużym uproszczeniu – tego, kiedy brać oddechy podczas śpiewu. Skupimy się na umiejętności interpretowania śpiewanych utworów – bo przecież bez uczuć będą to tylko wyśpiewane dźwięki – a nam chodzi o emocjonalną opowieść. Mówiąc krótko – wyposażymy Was w narzędzia, dzięki którym sami będziecie w stanie śpiewać piosenki przez Was lubiane.
 
Dodatkowo, na zajęciach wokalnych poznamy również podstawową wiedzę muzyczną, dzięki której będziemy w stanie lepiej zrozumieć i poznać pewne zagadnienia wokalne. Skupimy się również na kształceniu słuchu, przez co poprawi się nasza umiejętność czystego śpiewania – czyli intonacja.
 
Śpiewać może każdy. A z nami – może śpiewać dobrze! 
wstecz